Yeniden Elon Musk Yeniden Dogecoin: Fiyat, Bu Paylaşımlarla Sıçradı!

0

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Tesla’nın şu anda üzerinde çalıştığı Dojo süper bilgisayarı ile Dogecoin madenciliği yapamayacağınızı belirtiyor. Ayrıca sonraki paylaşımında Elon Musk, “Doge’yi serbest bırakın!” diyor. Ünlü milyarderin paylaşımlarının ardından altcoin’in fiyatı sert yükseldi. Ancak Elon Musk, geçtiğimiz dönemlerde Dogecoin fiyatını yükselten  “Dojo 4 DOGE” tweetinin açıklamasını yapamadı!

Elon Musk çok konuşulan Dogecoin madencilik iddialarına yanıt verdi!

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, son tweetinde Tesla’nın şu anda üzerinde çalıştığı Dojo süper bilgisayarının ASIC tabanlı kripto madenciliği ile rekabet edip edemeyeceği sorusuna açıklık getirdi.  Ünlü milyarder, Dogecoin çekirdek geliştiricisi Michi Lumin’in Dojo ve DOGE hakkındaki tweetine yanıt verdi. Michi Lumin, birçok kişinin inandığının aksine, Dojo bilgisayarında DOGE node’si çalıştırmak için özel bir DOGE uygulamasına sahip olmadığını belirtti.

Ancak Michi Lumin, Elon Musk’un SpaceX tarafından oluşturulmakta olan internete küresel uydu erişimi sağlama projesi olan Starlink’te tam bir DOGE node’si kurmakla meşgul olduğunu yazdı. Bu yılın başlarında Elon Musk, Dogecoin fiyatını yükselten bir “Dojo 4 DOGE” tweeti yayınladı ve topluluğu Elon’un Tesla’nın sinir ağlarını eğitmek için oluşturduğu süper bilgisayarında DOGE kullanmayı planladığına inandırdı.

Elon Musk’un DOGE tweet’leri bunlar ile sınırlı değil! “Doge’yi serbest bırakın” dedi

Ancak ünlü milyarder Elon Musk, Dojo’nun ASIC cihazlarında çıkarılabileceği şekilde DOGE madenciliği yapamayacağını netleştirmek için devreye girdi. Tweet’inin toplulukta neden olabileceği karışıklık için özür diledi. Ancak bazı yorumcular, Elon Musk’un bu durumda “Dojo 4 DOGE” tweetini nasıl açıklayacağını sordu, ancak yanıt alamadı.

Bu haftanın başlarında https://bedevaoyunhesaplari.com, Tesla’nın Kanada merkezli rakibi hafif elektrikli araç üreticisi Daymak’ın 29 Haziran’da Dogecoin, Bitcoin ve Ether madenciliğine başlayacak bir elektrikli otomobilin ilk prototipini piyasaya sürdüğünü bildirdi. Ünlü milyarder Elon Musk’un DOGE tweet’leri bunlar ile sınırlı değil. Milyarder, uzun bir aranın ardından bir meme paylaşarak “Doge’yi serbest bırakın” dedi. Bu paylaşımların ardından kripto paranın fiyatı 0,238 dolardan 0,26 doların üzerine sıçradı. Bu rakamlar, kripto parada yüzde 10’luk bir artış yaşandığı anlamına geliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.