YouTube doğrulanmış rozetlerini kaldırmaya başladı

0

Son zamanlarda çalıntı içerik ile gündeme gelen birçok YouTuber’ın ardından bazı kanalların doğrulanmış rozetlerinin kaldırılacağı hakkında bazı söylentiler ortaya çıkmıştı. Şimdi de MagazinTube’nin yaptığı bir habere göre söylentiler gerçek çıktı. YouTube doğrulanmış rozetler için kaldırma işlemine başladı. Rozeti kaldırılan ilk YouTuber, 947 bin aboneye sahip olan Sierra Schultzzie oldu.

YouTube doğrulanmış rozetler için harekete geçti

Bir süre önce YouTube camiasından birçok kanalın içerik kopyalaması sebebiyle YouTube, bu kanalların doğrulanmış rozetlerini kaldıracağını belirtmişti. Şimdi de YouTube, yaptığı açıklamanın ardından doğrulanmış rozetleri kaldırmaya başladı. Rozetinin kaldırıldığı farkedilen ilk YouTuber ise 947 bin aboneye sahip Sierra Schultzzie oldu.

View this post on Instagram

A post shared by Magazin Tube® (@magazintube) on Sep 25, 2019 at 6:44am PDT

İlk rozet kaldırma işlemini gerçekleştiren YouTube’un ilerleyen zamanlarda birçok YouTuber’ın daha rozetine el koyması bekleniyor. Hatta bu işlemin bazı Türk YouTuber’ları da etkilemesi beklentiler arasında. Tabii şimdilik bu konu hakkında YouTube tarafından henüz bir açıklama gelmiş değil. Açıklamanın kısa süre içinde gelmesi bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.