YouTube Music yeni çalma listesi yayınladı

0

YouTube Music yakın zamanda hayatımıza girmesiyle, benzer müzik uygulamalarının arasında yerini aldı. İlk ay ücretsiz denenebilen servis ”Discover Mix” adında yeni bir çalma listesi yayınladı. Yayınlanan resmi çalma listelerine Spotify gibi müzik platformlarından zaten hakimiz. Her şeyin yanında YouTube Music, bu çalma listesinde kişiselleştirilmiş bir öneri algoritması kullanıyor.

YouTube Music yeni çalma listesi kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor

Müzik dinleme platformlarının arttığını görüyoruz. Apple Music ve YouTube Music gibi yeni servisler uzun yıllardır bu alanın içinde bulunan platformlara alternatif sunuyor. Ancak müzik dinleme uygulamaları listemize yeni dahil olan YouTube Music birçok yönden de eleştiriliyor.

Abonelik servisinin ücretli olanlara sunduğu ayrıcalıklar bakımından eleştirilen yeni YouTube servisi, dinlenilen müzik sayfasından çıkıldığında tıpkı YouTube videolarında olduğu gibi müziği kapatıyor. Bu ise kullanıcıların en eleştirdiği özellik olarak karşımıza çıkıyor.

YouTube‘un yeni müzik servisi, Apple Music‘in “New Music Daily” ve Spotify’ın “New Music Friday” i gibi yeni bir çalma listesi yayınladı.  “Discover Mix”, konsept olarak saydığımız platformlarda çok popüler olan “Discover Weekly” ile benzerlik gösteriyor.

Yayınlanan çalma listesinde kapak resmi, sol üst köşede, müziğin yuvarlak ikonu yerine tam YouTube logosunu kullanıyor ve birkaç rengi içinde barındırıyor. Resmi açıklamada, çalma listesinin size göre ayarlandığı ve haftalık olarak güncellendiği belirtiliyor.

Yeni çalma listesi daha önce dinlemediğiniz şarkıları içerebileceği gibi, beğendiğiniz şarkılardan da oluşabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.