Yükseliş Sinyali: Bitcoin’de Bu Paremetre Tüm Vakitlerin En Yüksek Seviyesinde!

0

Blockchain.com izleme kaynağından edindiğimiz verilere göre, Bitcoin (BTC) hash rate’i 7 Temmuz’da  tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Önceki rekor, Haziran ayının ikinci yarısında, Bitcoin’in hash rate’inin 65.19 TH/s’ye ulaşmasıyla kırılmıştı.

Hash rate, belirli bir donanım veya ağın her saniye gerçekleştirebileceği hesaplamaların oranıdır. Bu oran kripto para madencileri için oldukça önemli bir parametre. Çünkü daha yüksek hash rate demek madencilerin matematiksel problemi çözme, bloğu mühürleme ve ödüllerini toplama şanslarını arttırıyor. Daha yüksek bir ağ hash rate’i % 51 saldırılarını gerçekleştirmek için gereken kaynak miktarını da arttırdığından ağı daha güvenli hale getiriyor.

Kaynak: https://t.co/wl3hCAJaKx

— Alp Işık (@AlppIsik) July 7, 2019

Ağın hash rate’indeki artışlar genellikle enerji tüketiminin de arttığı anlamına geliyor. Yine de, kripto para birimi yatırım ürünleri ve araştırma şirketi CoinShares’ın son zamanlarda yaptığı bir araştırmada Bitcoin madenciliğinin %74.1’inin yenilenebilir enerji ile yapıldığını iddia ediyor.

Eylül 2018’den sonraki “kripto kışı” olarak adlandırılan dönemde Bitcoin ağının hash rate’i önemli ölçüde azalmıştı. Sonrasında Haziran ayında ise, Bitcoin’in ağının zorluğu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak madenciler arasındaki rekabet artmıştı.

Elbetteki Bitcoin ağının hash rate’indeki bu artış, başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara ilginin yeniden artmaya başladığının bir göstergesi. Görünen o ki madenciler, cihazlarının tozunu alarak onları uzun bir aradan sonra yeniden çalıştırmaya başladı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

  • Cornell Profesörü Emin Gün Sirer Bitcoin’i Topa Tuttu
  • 9 İlde “Sikke” Operasyonu: İşte Detaylar
  • Dikkat: Popüler Borsa Bu 9 Kripto Para Birimini Delist Edeceğini Açıkladı

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Haberin devamını okumak için: Yükseliş Sinyali: Bitcoin’de Bu Paremetre Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.