Yüzde 99.6 ekran kasa oranı: Vivo NEX 3 geliyor!

0

Akıllı telefon üreticileri ekran çentiklerini kaldırarak telefonlarında maksimum ekran / kasa oranını sunmayı hedefliyor. Tam ekranlı telefonların sayısı gittikçe artarken, 16 Eylül’de tanıtılacak olan Vivo NEX 3 bu konuda oldukça iddialı.

Vivo NEX serisinin ürün müdürü Li Xiang tarafından Weibo’da yapılan açıklamaya göre telefon, yüzde 99,6 ekran/kasa oranına sahip olacak. Üstelik şirketin endüstri standardı hesaplama yöntemleri ile bu yüzdeye ulaştığı belirtiliyor.

Vivo NEX 3 ekran kasa oranı ile rakip tanımıyor!

Bunu güncel akıllı telefonlar ile kıyaslamak gerekirse, Galaxy Note 10 modeli yüzde 90.9, birkaç gün önce tanıtımı gerçekleştirilen iPhone 11 Pro modeli ise yüzde 82.1 ekran / kasa oranına sahip.

Bu kapsamda Vivo NEX 3 bugüne kadarki en yüksek ekran / kasa oranını sunacak. Paylaşılan bir tanıtım afişinde yan çerçevelere tamamen veda edildiği, alt ve üst kısımların ise inanılmaz derecede küçük olduğu görülüyor.

6.89 inçlik parmak izi okuyabilen AMOLED ekranın yer aldığı NEX 3, Snapdragon 855 Plus işlemciden güç alıyor. 12 GB’a kadar RAM ve 512 GB depolama alanı ile gelen telefon, 4500 mAh‘lık bataryadan beslenirken 44W hızlı şarj desteğine sahip. Ön tarafta açılabilir yapıda 16 Megapiksel çift kamera bulunacak.

Arka tarafta ise 64 Megapiksel çözünürlüğündeki ana kameraya, 13 Megapiksel + 13 Megapiksel kamera eşlik edecek. Android 9 Pie ile kutudan çıkacak olan telefonun fiyatlandırması hakkında hiçbir detay bulunmuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.