Zelzelede operatörler sınıfta kaldı

0

İstanbul’da saat 13.59‘da Silivri açıklarında yerin 6.99 kilometre derinliğinde 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu depremde ise operatörler sınıfta kaldı. Deprem sonrası yaklaşık yarım saat süre içerisinde iletişim GSM üzerinden kurulamadı!

İstanbul’da Kandilli Rasathanesi verilerine göre 5.7,  AFAD’ın verilerine göre ise 5.8 büyüklüğünde olan deprem, Silivri açıklarında yerin 6.99 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Operatörler sınıfta kaldı

Büyük İstanbul depremini bekleyen İstanbullular, yaşanan deprem sırasında oldukça büyük bir panik yaşadı. Herkes telefonlarına sarıldı fakat GSM şebekeleri üzerinde oluşan yoğunluk sonrasında, operatörler sınıfta kaldı ve telefonlar düşmedi.

Telefonla görüşmelerini WiFi üzerinden WhatsApp gibi uygulamalarla yapan kullanıcılar, GSM üzerinden iletişim yaklaşık yarım saat boyunca kuramadılar.

Tabii yaşanan bu aksaklık, akıllara şu soruyu getirdi. Beklenen İstanbul depreminde iletişim nasıl sağlanacak? Durumla ilgili henüz operatörlerden bir açıklama gelmedi. Açıklamalar gelirse haberimizi güncelleyip, detayları sizlere aktaracağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.